Плюси та мінуси використання печей та камінів для опалення

Март 1, 2021

Печі і каміни в минулому столітті використовувалися для обігріву приміщень практично в кожному приватному будинку. Через масову газифікацію більшість користувачів стали відмовлятися від такого типу опалення. В кращому випадку господарі залишали камін або піч як декоративний елемент і лише рідка його використовували, або встановлювали пальник для обігріву газом. В гіршому випадку демонтували конструкцію повністю. Але дорожчання газу в кілька разів все частіше змушує задуматися про використання альтернативних видів опалення. Тому ті, хто ще зберіг печі починає знову активно ними користуватися. Також люди все частіше встановлюють каміни для використання їх в якості основного елемента опалення, проводять гільзування димоходів.

Переваги камінів і печей

Альтернативний спосіб опалення відрізняється високою ефективністю. Незалежно від використаного матеріалу гарантується хороша тепловіддача. Каміни і печі мають такі переваги:

  • відрізняються зручністю і простотою експлуатації;
  • створюють в домі атмосферу затишку;
  • забезпечують хорошу тепловіддачу.

Основна перевага в економічності. Щоб нагріти навіть велику кімнату потрібно небагато дров. У випадку з газом або електрикою, потрібно досить багато ресурсу для отримання бажаної температури і це лише в випадку достатнього утеплення і мінімізації втрат тепла. Якщо будинок не утеплений, то витрати суттєво збільшаться.

Каміни бувають відкритого і закритого типу. В першому випадку можливе потрапляння диму в приміщення, тому можна встановити спеціальні захисні екрани, які дозволять насолоджуватися вогнем і мінімізують ризик потрапляння продуктів горіння в кімнату. Печі закритого типу дозволяють використовувати різні види твердого палива, більш зручні в використанні.

Як потрібно обслуговувати каміни

Один з основних мінусів - це постійна необхідність в обслуговуванні каміну або печі. Обов’язкова маніпуляція - прочистка димоходів. Якщо довірити цю справу професіоналам, то обслуговування печі, каміну перестане бути проблемою. Щоб не допустити появи конденсату та продовжити експлуатаційний ресурс димохідного каналу потрібно провести гільзування димоходів.

Особливо важливо виконати вказані роботи перед початком опалювального сезону та в випадку, якщо камін або піч давно не використовувалися. Після тривалої перерви потрібно обов’язково перевірити стан та провести реконструкцію димохідного каналу.

Рассказать о статье