Яких помилок уникати при догляді за вініловою підлогою?

Сентябрь 3, 2024

AD_4nXfycBZeEix36YuZTdF_5tT81DURQInSLVL3fSfzV4qG3P8SNjwcwSHICimx4mh0jqC5frc_IbD800Vy8ZsgCa9sZ1u4HWnUJZ4mBjMtHW7epLkD_Md7CpZLJbyVTqOIodlIUEEghRGZDmw7Obzg-qyCN8_1?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Плитка з полівінілхлориду відзначається високою зносостійкістю і довговічністю. Але для того, щоб вінілова підлога з часом не втрачала свого кольору, текстури та властивостей, за нею необхідний правильний догляд. Нерегулярний і неправильний догляд призводить до погіршення зовнішнього вигляду, що негативно відображається на охайності інтер’єру в цілому. Й, зрозуміло, санітарний стан приміщення залишає бажати кращого.

Наводити чистоту можна шляхом сухого та вологого прибирання. Суха чистка – це базова частина догляду. Для цієї мети підходить віник, щітка з м’якою щетиною, пилотяг. Для миття підлоги знадобиться ганчірка з м’якої не ворсистої тканини (найкраще – мікрофібри), швабра з насадкою. Зазвичай вистачає води або мильного розчину, якщо на підлогу приноситься на взутті багато пилу й бруду з вулиці, стануть у пригоді спеціальні засоби. Допускається миття мийним порохотягом. Попри те, що плитці ПВХ притаманна висока стійкість до вологи, не варто допускати появу калюж – після того, як підлогу помито, оптимально протерти її насухо.

Як видаляються значні забруднення, щоб вініл не постраждав?

Під час стандартного прибирання не завжди вдається позбутися плям. У приміщеннях з великою щоденною прохідністю може поступово накопичуватися бруд, втрачатися початковий блиск покриття. Плями видаляються за допомогою професійних засобів, які придатні для вінілових поверхонь. Для очищення від значних забруднень у громадських та комерційних приміщеннях, де підлога піддається регулярним високим навантаженням, раціональним вибором буде використання роторної машини та нейтральних мийних засобів. Таке обладнання з автоматичною подачею води й спеціальною насадкою виведе бруд, поверне блиск та виразність відтінку лицевому шару.

Наскільки часто слід проводити прибирання?

AD_4nXdxvtCfKWoiPMAgUg5ZyR_eYibyeS01xv17ICGBZ84OszCGkukPzmJ0uwEI1BG4xfhbYtQCFajjg7ABEnAuVzyYsb898Ez-nNKFR2dwLyLfiCTSUjx3SkJNquj_Wf0owM19rWtp0kfk41M0LPuRMi1gtzg2?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Сухе прибирання можна проводити кожного дня. Миється вінілова підлога в житлових приміщеннях за потребою, в офісах − тричі на тиждень, в навчальних і медичних закладах – щодня у місцях з найбільшою прохідністю.

Генеральне прибирання з використанням роторної машини в медичних і навчальних закладах доцільно здійснювати 2 – 3 рази на рік, в офісних приміщеннях – до 4 разів на рік. У будинках та квартирах генеральне прибирання відбувається тоді й стільки разів, як це потрібно мешканцям для комфорту проживання, але не рідше, аніж раз в рік. В побутових умовах замість роторної машини використовується мийний пилотяг або ручне миття з застосуванням спеціальних засобів, зі шваброю чи без неї.

Яких речовин та дій не переносить вінілова плитка?

Завжди слід читати склад мийних засобів, вказаний на пакуванні. При виборі необхідно пересвідчитися, що в них не міститься таких речовин:

  • кислоти та луги;
  • ацетон та інші розчинники;
  • абразивні часточки.

Будь-які сухі порошкові засоби здатні подряпати поверхню. А агресивні складники позбавляють ПВХ покриття блиску та яскравості, можуть пошкодити верхній шар. Не варто використовувати не призначені для матеріалу засоби сильної дії, щоб видалити складні забруднення. Це навряд чи допоможе, а от імовірність невиправних пошкоджень доволі велика.

Крім згаданих речовин, погано вплинути на привабливість поверхні можуть жорсткі губки та щітки, сильне тертя під час очищення.

Рассказать о статье